February 27, Wednesday Arrival of d elegations February 28, Thursday Arrival of delegations, Podium training Welcome meeting March 1, Friday Judges meeting Junior ndividuals – rope, ball Senior individuals - hoop, ball Senior and junior group competition March 2, Saturday Junior individuals – clubs, ribbon Senior individuals - clubs, ribbon Senior and junior group competition March 3, Sunday Senior and junior group finals Junior individual finals Senior individual finals GALA and Banquet
The list of participating countries so far: ARM, AZE, BEL, BLR, BUL, CAN, CYP, CZE, EGY, ESP, EST, FIN, FRA, GRE, HUN, JPN, KGZ, KOR, LAT, LTU, LUX, NED, NOR, PHI, PUR, RSA, RUS, SIN, SLO, SUI, SVK, SWE, UKR,USA, UZB
ㅤСениорки Мария Сергеева Карина Кузнецова Полина Орлова Мария Победушкина Элеонора Романова
Сборная Санкт-Петербурга в групповых упражнениях
ㅤЮниорки Мария Малышева Дария Сергаева Софья Никеева Софья Погорелова Александра Скубова Анастасия Михайлова Алина Протасова (От команды Санкт-Петербурга)
Сборная России в групповых упражнениях
ㅤПре-юниорки Мария Борисова (От команды Санкт-Петербурга) Анна Попова (От команды Санкт-Петербурга)
РАСПИСАНИЕ* (ВРЕМЯ Московское)
ㅤ28 ФЕВРАЛЯ, ЧЕТВЕРГ 15:50 - 18:20 Юниорки, инд. многоборье - 2006 г.р., 1 и 2 виды 18:30 - 20:22 Юниорки, инд. многоборье - 2005 г.р., 1 и 2 виды
Пост N: 48215
Зарегистрирован: 31.03.10
Рейтинг:
77
Отправлено: 26.02.19 21:03. Заголовок: RG FIG Senior I (200..
RG FIG Senior I (2003 and older)
1. Diachenko Olena Ukrainian Gymnastics Federation UKR 2. Vartlaan Yanika Ukrainian Gymnastics Federation UKR 3. Strepkova Polina Chekhov RUS 4. Gavdifattova Faina Chekhov RUS 5. Engdahl Petersson Meja SWEDEN Team Landskrona SWE 6. Gergalo Rebecca Finnish Gymnastics Federation FIN 7. Tikkanen Jouki Finnish Gymnastics Federation FIN 8. MURIKOVA Anna Latvian Gymnastics Federation LAT 9. Baklagina Alina Latvian Gymnastics Federation LAT 10. Mizune Karolina Latvian Gymnastics Federation LAT 11. Cusnier Giuliana PUR 12. Inaho Manelle FRA 13. Millon Maena FRA 14. Vilarino Lozea FRA 15. Arvelo Aurora Finnish Gymnastics Federation FIN 16. Andreotti Jaedyn Okanagan Rhythmic Gymnastics Club CAN 17. Haldane Isabella Okanagan Rhythmic Gymnastics Club CAN 18. Uys Candice South African Gymnastics Federation RSA 19. INOMATA Ryoko Japan Women's College of Physical Education JPN 20. MELESHCHUK Yeva Ukrainian Gymnastics Federation UKR 21. BELJAJEVA Adelina EST 22. AESMA Carmen Marii EST 23. KELER Melany EST 24. JUUL MOELLER Josephine NOR 25. Wennberg Karoline Asker Turnforening, Norway NOR 26. SEO Goeun Korea Gymnastics Association KOR 27. Izabekova Aisha KGZ 28. Semanova Kristina SVK 29. MARZOUK Habiba EGY 30. SELIM Mariam EGY 31. ZAYED Haya EGY 32. USMANOVA Nurinisso UZB 33. RAKHMATOVA Dildora UZB 34. DRAGANOVA Vaya BUL 35. PEKOVA Lachezara BUL 36. IAKOVLEVA Lidiia Aspire Gymnastics Academy AUS 37. ZHOLDINOVA Renata Kazakhstan Gymnastics Federation KAZ 38. KUZNETSOVA Karina RUS 39. POBEDUSHKINA Maria RUS 40. KELAIDITI Eleni GOPF Armonia GRE 41. ROMANOVA Eleonora RUS 42. DZIATLAVA Zlata Belarus BLR 43. TSIMASHENKA Marharyta Belarus BLR 44. JANG Seohui Korea Gymnastics Association KOR 45. GRIGORJAN Narine EST 46. SHAKENOVA Aidana Kazakhstan Gymnastics Federation KAZ 47. IVANOVA Julija LTU 48. SERGEEVA Mariia RUS 49. ORLOVA Polina RUS
Пост N: 48216
Зарегистрирован: 31.03.10
Рейтинг:
77
Отправлено: 26.02.19 21:09. Заголовок: RG FIG Junior I (200..
RG FIG Junior I (2004,2005,2006)
1. Akoshegyi Eszter PECSI RGSE HUN 2. Lovász Luca Flóra PECSI RGSE HUN 3. Tur Melaniia Ukrainian Gymnastics Federation UKR 4. Krasiuk Nikol Ukrainian Gymnastics Federation UKR 5. Morozova Sofiia Chekhov RUS 6. Wiesner Hanna Panna Óbuda-Kalász Rg Tc HUN 7. KIVIRAND Vanessa EST 8. Egorova Sofia Finnish Gymnastics Federation FIN 9. Jamil Elisabeth Finnish Gymnastics Federation FIN 10. Vasileva Elizaveta Energy RUS 11. Aleskovska Alisa Latvian Gymnastics Federation LAT 12. Ivanauska Nikola Latvian Gymnastics Federation LAT 13. Jevstafjeva Arina Latvian Gymnastics Federation LAT 14. Ramonatxo Lily FRA 15. Karbanov Helene FRA 16. Millet Maelle FRA 17. SOSTAKAITE Fausta Lithuanian Gymnastics Federation LTU 18. Oezkan Ayse Finnish Gymnastics Federation FIN 19. STSESHYTS Kseniya Belarus BLR 20. TKATCHEVA Darya Belarus BLR 21. MURASHKO Polina EST 22. Oras Sabiine EST 23. Vivier Michel Viva RGC CAN 24. JUUL MOELLER Jenny Charlotte Asker Turnforening, Norway NOR 25. KIM Garam Korea Gymnastics Association KOR 26. Giannopoulou Evita GOPF Armonia GRE 27. Likaki Korina GOPF Armonia GRE 28. Demidova Lianna Forza Ritmica BEL 29. Safronova Alexandra Forza Ritmica BEL 30. BREZALIEVA Eva BUL BUL 31. Tsoneva Katrin BUL BUL 32. MAMZHAN Aidana Kazakhstan Gymnastics Federation KAZ 33. BAILENOVA Dilnaz Kazakhstan Gymnastics Federation KAZ 34. Karakhanyan Anzhelika ARM ARM 35. LEE Chaeyun Korea Gymnastics Association KOR 36. LIM Sujin Korea Gymnastics Association KOR 37. GAIDUK Maja LTU 38. Protasova Alina RUS (S-P) RUS 39. MALYSHEVA Maria RUS 40. SERGAEVA Dariia RUS 41. NIKEEVA Sofia RUS 42. Pogorelova Sofia RUS 43. SKUBOVA Alexandra RUS 44. BUT Daryna UKrainian Gymnastics Federation UKR
Пост N: 48217
Зарегистрирован: 31.03.10
Рейтинг:
77
Отправлено: 26.02.19 21:11. Заголовок: RG FIG Senior Group ..
RG FIG Senior Group G (2003 and older)
1. Moscow region team of Rhythmic Gymnastics UOR4 MOSCOW REGION RUS 2. FINLAND, National Team Finnish Gymnastics Federation FIN 3. Senior group Elise-JyVo FIN Elise - JyVo / Finnish Gymnastics Federation FIN 4. TSSK VK DIIVA seenior VK Diiva EST 5. Japan Japan Women's College of Physical Education JPN 6. National Team Estonian Gymnastics Federation EST 7. RUS RUS Sankt Peterburg Senior RG team RUS
Пост N: 48218
Зарегистрирован: 31.03.10
Рейтинг:
77
Отправлено: 26.02.19 21:12. Заголовок: RG FIG Junior Group ..
RG FIG Junior Group G (2004,2005,2006)
1. Ukraine National Team Ukrainian Gymnastics Federation UKR 2. Moscow region team of Rhythmic Gymnastics MOSCOW REGION RUS 3. SWEDEN SWEDEN Team Landskrona SWE 4. SK Nord SK Nord EST 5. FINLAND junior national team Finnish Gymnastics Federation FIN 6. Sarabit FINLAND Elise - Järvenpää / Finnish Gymnastics Federation FIN 7. Swiss Gymnastics Federation Swiss Gymnastics Federation SUI 8. TSSK VK DIIVA juunior VK Diiva EST 9. Belarus National Team Belarus BLR 10. Asker Turnforening Asker Turnforening, Norway NOR 11. Junior team SGF SVK 12. Bulgaria National Team BUL 13. RUS National Team RUS 14. Estonian National Team EST
Пост N: 48241
Зарегистрирован: 31.03.10
Рейтинг:
77
Отправлено: 01.03.19 23:19. Заголовок: Следите за результат..
RG FIG Junior Group (2004,2005,2006) - Results 5 hoops
1. RUS 21.300 2. UKR 17.900 3. BLR 16.900 4. RUS Moscow region 16.350 5. EST 15.900 6. SUI 13.550 7. EST TSSK VK DIIVA 13.100 8. FIN 12.050 9. EST SK Nord 11.600 9. FIN Sarabit FINLAND 11.600 11. NOR 10.500 12. SVK 9.500 13. SWE 5.800
Все даты в формате GMT
3 час. Хитов сегодня: 526
Права: смайлы да, картинки да, шрифты нет, голосования нет
аватары да, автозамена ссылок вкл, премодерация вкл, правка нет